Klasy trzecie w artystycznym świecie Teatru Wielkiego

W poniedziałkowy poranek klasy trzecie wzięły udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Teatr Wielki w Łodzi. Podczas wizyty uczniowie wzięli udział w czterech zajęciach: muzycznych, tanecznych, plastyczno-technicznych i wokalnych. Dzieci miały niebywałą okazję poznać pracę w teatrze od kulis: zatańczyć jak baletnica, stworzyć maskę karnawałową jako rekwizyt, spróbować swoich sił jako śpiewak operowy, a także być częścią orkiestry. W trakcie tej niezwykłej podróży do artystycznego świata, uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również utrwalili wiedzę o instrumentach muzycznych, rodzajach głosów, elementach scenografii oraz sposobach wykorzystania tańca w przedstawieniach. Warsztaty okazały się być doskonałą formą rozbudzenia kreatywności, a dla niektórych okazją do zdobycia całkiem nowych doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/02/16/klasy-trzecie-w-artystycznym-swiecie-teatru-wielkieg/