Z wizytą w Bullerbyn

Uczniowie klas III odbyli niedawno niezwykłą podróż w świat książek. Tym razem odwiedzili małą wioskę w Szwecji o nazwie Bullerbyn, czyli Hałasowo. Wraz z grupą wesołych i żywiołowych rówieśników przenieśli się w świat dziecięcej radości, spontaniczności i fantazji. Z przyjemnością uczestniczyli w zajęciach o tematyce lektury, angażowali się w różne formy zadań utrwalając zdobytą wiedzę i umiejętności. Jednym z wyzwań klasy III A było stworzenie lapbooków, które przedstawiały najważniejsze informacje zarówno o książce, jak i samej autorce. Klasa III B z kolei miała za zadanie przygotować makiety przedstawiające wioskę Bullerbyn: Zagrodę Północną, Zagrodę Środkową i Zagrodę Południową. Powstałe prace były imponujące, doskonale odzwierciedlające treść lektury oraz bardzo przyjemne dla oka. Uczniowie młodszych klas chętnie je podziwiali podczas wystawy na II piętrze. Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom oraz ich pomocnikom za wspaniałe dzieła! Podsumowaniem wizyty w Bullerbyn było wyjście klas III do Teatru Pinokio na spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie z zapartym tchem oglądali interpretację lektury. Mieli niezwykłą okazję porównać swoją wizję książki z wizją twórców przedstawienia, usłyszeć piosenki, których teksty czytali oraz przenieść się znów na moment do grupy przyjaciół, podglądając ich niezwykłe przygody. Dzieci z uśmiechami na twarzach i piosenką o „kiełbasie dobrze obsuszonej” na ustach wróciły do szkoły. Mamy nadzieję, że wesoła gromadka z Bullerbyn jeszcze nie raz zagości na naszych lekcjach, pomagając nam uczyć się nowych zagadnień.

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/01/12/z-wizyta-w-bullerbyn/