„Co wiem o obozie przy Przemysłowej?”

„Co wiem o obozie przy Przemysłowej?”

We wrześniu uczniowie klasy VIII B realizowali na lekcjach języka polskiego projekt „EEE… tam, takiego obozu nie było…”. Jego celem było upowszechnienie wiedzy o założonym w Łodzi w czasie II wojny światowej hitlerowskim obozie dla polskich dzieci i młodzieży. Uczniowie wykonywali różne zadania, m.in. ustalali nazwę obozu i wskazywali na planie miasta jego położenie, dociekali, z jakich powodów dzieci do niego trafiały, szyli strój zimowy dla więźnia, pisali dla niego kołysankę.

Jeden z ósmoklasistów tak podsumował swój udział w projekcie: „Podobało mi się zapisywanie myśli, a także to, że mogliśmy poznać wspomnienia osoby, która przebywała w tym obozie. Wszystkie zadania wzbudziły we mnie duże współczucie. Według mnie to bardzo dobrze, że poznaliśmy historię obozu.”

Barbara Świecka

Galeria zdjęć 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/10/06/co-wiem-o-obozie-przy-przemyslowej/