19 grudnia 2019 archive

Bezpieczeństwo jest ważne!

Tuż przed przerwą świąteczną odwiedzili naszą szkołę strażacy z OSP Wiskitno. Piękny, czerwony wóz przed szkołą wzbudził niemałą sensację oraz ogromne zaciekawienie uczniów. Jeszcze bardziej zaintrygowali ich wchodzący do budynku strażacy ze sprzętem medycznym.”Co się stało?” „Co się dzieje?”…rozlegało się na korytarzach. Tajemnica szybko się wyjaśniła. Uczniowie najstarszych klas, czyli 7 i 8 mieli warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Dzięki naszym dzielnym strażakom mieli okazję przećwiczyć resuscytację, a także udzielać pomocy przedmedycznej przy użyciu defibrylatora. Okazało się, że niesienie pomocy potrzebującym to nie tylko nasz obowiązek, ale i ciężki wysiłek fizyczny. Do tego prowadzący zajęcia ratownik medyczny odgrywał różne scenki, odzwierciedlające zachowania ludzi obserwujących udzielanie pomocy. Właściwa reakcja na tego typu zachowania gapiów może komuś uratować życie, więc elementy dramowe bardzo się przydały.

To były naprawdę ciekawe zajęcia i dziękujemy jednostce OSP za ich przeprowadzenie.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/12/19/bezpieczenstwo-jest-wazne/