«

»

Lut 12 2019

Bawimy się programując w Scratchu!

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a ściślej członkowie Sekcji Informatycznej podjęli się realizacji kolejnego pomysłu – przybliżenie chętnym kolegom i koleżankom z klas 3-6 graficznego języka programowania czyli Scratchu.

Przez ostatnie trzy piątkowe poranki Patryk Romański z wielkim zaangażowaniem odkrywał, dla wszystkich zainteresowanych, sposób tworzenia interaktywnych historyjek. Bo Scratch został zaprojektowany do zabawy, samodzielnej nauki i rozwijania kreatywności!

Początki nie zawsze są łatwe, ale liczymy, że chętnych uczniów będzie coraz więcej!

Podczas tworzenia programów rozwijamy nie tylko logiczne rozumowanie, ale i umiejętność rozwiązywania problemów i współpracę z innymi!

Przypominamy! Spotykamy się w piątek od godz. 7.30 do 8.00 na II piętrze!

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/02/12/bawimy-sie-programujac-w-scratchu/