Projekt Edukacyjny „Odkrywcy Łodzi” – podsumowanie

cosW dniu 9 grudnia w sali wystawowej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie II Edycji Projektu Edukacyjnego „Odkrywcy Łodzi”.

Na uroczystość została zaproszona p. Dyrektor Aleksandra Sawicka – Kowalczyk oraz delegacja z klasy IV Patryk Ryl, Patryk Canert oraz Mateusz Ostojski wraz z wychowawcą p. Moniką Matyjaszczyk.

W projekcie „Odkrywcy Łodzi” uczestniczyły 42 łódzkie szkoły podstawowe i specjalne. Uczniowie, pod opieką przewodników, zwiedzali najciekawsze miejsca związane z historią Łodzi, brali udział w zajęciach z edukacji przez sztukę oraz w warsztatach rękodzieła.

W projekcie uczestniczyło w sumie 1453 uczniów i ok. 170 nauczycieli. W „Odkrywaniu Łodzi”, swoją pomoc oferowali łódzcy przewodnicy, których bezcenna wiedza jest niezastąpiona w poszukiwaniach tajemnic miasta czterech kultur.

W programie poza oficjalnym podsumowanie projektu odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów
i upominków, były gry i zagadki historyczne oraz występy artystyczne.

IMG_4792 IMG_4795 IMG_4803 IMG_4808 IMG_4812

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/12/11/4043/