Dzień mamy i taty

Dnia 28 maja na niezwykle ważną uroczystość szkolną, zaproszeni zostali rodzice i wszystkie osoby najbliższe sercu dziecka. Przygotowany przez dzieci muzyczno-słowny program artystyczny pt. „Majowa muzyka
w kwiatach i smykach” zgromadził liczna publiczność. Koncert rozpoczął się paradą instrumentów klas 0 – III
do utworu Mozarta „Marsz Radetzkiego”. Następnie zaprezentowała w nowatorskim wykonaniu kl. II grając Rondo alla Turca. Zaskakująca aranżacja zachwyciła wszystkich gości. Barwnie i kolorowo na scenie zrobiło się gdy grupa 0 do utworu niemieckiego kompozytora J Pachelbela wykonała taniec z chustą animacyjną.
Tęczowa kolorystyka dotrzymywała rytmu również kl I, która zaprezentowała muzyczną improwizację
do utworu Polka Pizzicato. Układ taneczny – Menuet Boccherini’ego z wdziękiem i gracją wykonała klasa III. Osobę Jana Sebastiana Bacha przybliżył nam chór szkolny śpiewając piosenkę o rozlicznej twórczości i życiu artysty. Taniec kwiatów zatańczyła kl. II do utworu rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego.
Muzyczne spotkanie zakończył występ kl. 0, która zagrała Marsz Turecki Ludwika van Bethoven’a.
Gromkie brawa otrzymali wszyscy mali artyści a niespodzianka przygotowana przez uczniów wzruszyła
do łez wszystkich gości. Wspólnie zaśpiewane życzenia okolicznościowe oraz wręczenie upominków i kwiatów dopełniło wrażeń estetycznych tego spotkania. Dziękujemy za tak liczne przybycie i życzymy wszystkim mamom i tatom, aby ich dzieci zawsze dostarczały im tyle uśmiechów i wzruszeń.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2014/05/29/dzien-mamy-i-taty-2/