12 listopada 2013 archive

Apel z okazji Święta Niepodległości

Ukoronowaniem patriotycznego tygodnia w SP 130 był piątkowy (8.11) apel, podczas którego koło teatralne klas IV-VI, chór szkolny i koło gitarowe wspólnym występem wprowadziły uczniów w tematykę Narodowego Święta Niepodległości.

Po przemowie Pani Dyrektor i części oficjalnej z Pocztem Sztandarowym dzieciaki spotkała niespodzianka. Nagle zgasło światło!  Apel przebiegał w zaciemnionej sali, a jego kluczowym elementem był teatr cieni. To uczniowie z koła teatralnego oraz laureaci konkursu recytatorskiego w niezwykły sposób prezentowali przygotowane przez siebie utwory. Nastrojowe pieśni patriotyczne były dopełnieniem tego niezwykle ważnego dla naszych uczniów dnia.

Piękna dekoracja, na którą złożyły się także prace dzieci uczestniczących w konkursie plastycznym „A to Polska właśnie…” , przyciągała wzrok.

Uroczystość zakończyło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów z odbywających się w szkole konkursów.
 zobacz zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2013/11/12/apel-z-okazji-swieta-niepodleglosci/

Patriotycznie…

Tydzień między 4 a 8 listopada upłynął w naszej szkole pod hasłem „A to Polska właśnie…”. W poniedziałek rozpoczął go Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VI.

Uczniowie w piękny sposób przygotowali recytację utworów patriotycznych poświęconych ojczyźnie. Jury miało niezwykle trudne zadanie, aby wybrać laureatów, spośród wszystkich artystów przenoszących nas w magiczny świat wrażliwości poezji.

Ostatecznie w konkursie zwyciężyli:

I miejsce- Marta Goska kl.VI

II miejsce- Emila Gręda kl.V i Natalia Pacocha kl.VI

III miejsce – Aleksandra Wojtera -kl.IV

Kolejnym konkursem w biało-czerwonych barwach był Konkurs Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. Jak co roku uczniowie klas IV-VI pracowali w trzyosobowych drużynach stworzonych z jednego przedstawiciela każdej klasy. Dzielnie rozwiązywali grupowo
i indywidualnie rozmaite zadania związane z życiem i działalnością patrona naszej szkoły. Wykazali się ogromną wiedzą, poczuciem humoru i znajomością nowoczesnych technik IT. Dwugodzinne zmagania zakończyło wspólne zdjęcie i uczciwe dzielenie zdobytych punktów- cukierków ;).

Tegoroczny konkurs wygrała drużyna w składzie:

Natalia Sójta kl.IV, Emila Gręda kl.V, Marta Goska kl.VI

Pozostałe miejsca:

II – Mateusz Płatek kl.IV,  Szymon Lesiak kl.V, Aleksandra Mirowska kl.VI

III – Milena Borko kl.IV, Amelia Bednarek kl.V, Mateusz Dąbrowski kl.VI

Wszystkim uczestnikom konkursów i finalistom gorąco gratulujemy!

zobacz zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2013/11/12/patriotycznie/