Klipy filmowe

„Zwykły bohater” – obszerne fragmenty lekcji z wykorzystaniem metody problemowej w oparciu o WebQuest z użyciem nowoczesnych technologii (TIK). Zajęcia prowadzone w klasie IV. Film zaprezentowany rodzicom podczas spotkania z p. Witoldem Kołodziejczykiem 12.01.2015

Lekcje z iPadem – dokumentacja zajęć przeprowadzanych w szkole między 8-11 stycznia 2015 z użyciem tabletów firmy Apple.

Szkolne kolędowanie 18.12.2014

Pierwsze zajęcia z kodowania w Scratch w ramach programu „Mistrzowie kodowania” – Code Week 2014

Film opublikowany z okazji Światowego Dnia Nauczycieli. Tegoroczne hasło to „Invest in the future. Invest in teachers”, co można przetłumaczyć jako wezwanie: „Inwestujmy w przyszłość. Inwestujmy w nauczycieli”. Prezentujemy uczniów niemal trzydziestu szkół z całej Polski, ze szkół małych i dużych, ze wsi, miasteczek i miast. Wśród nich są także uczniowie naszej szkoły.

Lekcja w bloku artystycznym z elementami przyrody dla klasy IV, przeprowadzona w SP 130 w Łodzi 30.10.2014 jako przykład zajęć w oparciu o metodę WebQuest.

Międzykulturowy Festiwal Chleba – Ogród Botaniczny czerwiec 2014

Wyobrażenia uczniów klasy I i III o możliwości wykorzystania tabletów w szkole. Film wykonany na potrzeby konkursu „Szkoła nowych technologii”

Szkolne Kolędowanie 2013

Film „Szkoła Aktywna w sieci” został przygotowany i zaprezentowany na konferencji otwierającej program Aktywna Edukacja, prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w grudniu 2013 roku.

Pierwszy szkolny Andrzejkowy Konkurs Tańca – Show Dance! – listopad 2013

Wybory do samorządu szkolnego – prezentacja kandydatów – październik 2013

Film anglojęzyczny przedstawiający realizowany w szkole projekt „Randez vous ze sztuką”, zmontowany na potrzeby konkursu Innowacyjny Nauczyciel. – wrzesień 2013

Klip prezentujący projekt z przyrody, realizowany w klasie VI w ramach programu Szkoła 2.0 w roku szkolnym 2012/2013. W projekcie wykorzystano m.in. program WorldWide Telescope.

Prezentacja szkoły przygotowana dla rodziców przyszłych dzieci z grupy „0” i pierwszoklasistów – luty 2013

Film prezentujący innowację p. Oli Charchowskiej, zmontowany na potrzeby Europejskiego Forum Innowacyjnych Nauczycieli w Lizbonie – marzec 2012

Klip zmontowany ze zdjęć wykonanych podczas wycieczki nad Zalew Sulejowski w Bronisławowie przez uczniów SP 130. Zostały one wykorzystane do prezentacji na konkurs informatyczno – przyrodniczy „Tajemnice Zalewu Sulejowskiego” w 2010 roku.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/klipy-filmowe/