Włoski Dzień klas IIa i IIb

W piątkowe popołudnie klasy 2a i 2b spotkały się na drugim piętrze, by wspólnie uczestniczyć w warsztatach o Włoszech.

Swoją wirtualną podróż uczniowie rozpoczęli od poznania ogólnych informacji o tym kraju. Następnie przeszli do pracy w mniejszych grupach, podczas której samodzielnie poszukiwali informacji na temat stolicy Włoch oraz ich waluty, wyznaczali trasę podróży oraz uczyli się podstawowych zwrotów w języku włoskim. Kolejnym punktem zwiedzania było zapoznanie się z hymnem narodowym i piosenką partyzantów „Bella Ciao”, w której śpiewanie z chęcią się włączali. Uczniowie dowiedzieli się również, skąd w naszym hymnie pojawiła się wzmianka o Włoszech. Ostatnim punktem podróży było poznanie produktów stosowanych w kuchni włoskiej, takich jak oliwa, bagietka, mozzarella, bazylia czy grissini. Zakończeniem naszej fiesty było wspólne zjedzenie tradycyjnej pizzy – Margherity.

Dzieci z zainteresowaniem odkrywały kolejne ciekawostki o „zwiedzanym” kraju, a po dzisiejszych warsztatach z całą pewnością zapamiętają, gdzie leżą Włochy i jaki mają kształt.

Zapraszamy do fotorelacji!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2024/10/18/wloski-dzien-klas-iia-i-iib/