Mamy wiosnę!

Od kilku dni w naszej szkole powoli wkraczały zmiany … kolorystyki, a wszystko to za sprawą „wielkich przygotowań” do nadchodzącej wiosny! Temperatura za oknami też sygnalizowała, że zima powoli odchodzi w zapomnienie. Ale odejść tak po cichu, cichuteńku… być nie może! Edukacja wczesnoszkolna rozpoczęła więc przygotowania do godnego pożegnania zimy wykonując kukłę marzannę! I tak, dziś na jednej z zajęć, urocza dama zaprezentowana została w całej okazałości, a następnie korowodem poprowadzona na teren szkoły. Tam w otoczeniu tych, którzy lubią zimę, jak i tych, którzy kochają wiosnę spaliliśmy marzannę, a następnie wrzucając ją do wody pożegnaliśmy piosenką i okrzykami: „Precz zimo zła,..”

Po powrocie do klas od razu zazieleniło się i w naszej szkole, a to za sprawą zielonych ubranek, które wprowadziły wiosenny nastrój. Za oknem pięknie przyświecało nam już wiosenne słońce!

Kontynuując szkolną tradycję, klasa 2b posadziła przed szkołą kwiaty, by pięknie zdobiły teren szkoły, a jednocześnie uczyły odpowiedzialnego dbania o rośliny. Brawo, młodzi ogrodnicy!

Teraz pozostanie nam już wypatrywanie zwiastunów wiosny. Czas start!

Wiosenna fotorelacja!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2025/03/23/mamy-wiosne/