30 września 2024 archive

Szkoła z tytułem HP Idea

Z radością informuje, że nasza szkoła dołączyła do grona wyróżnionych innowacyjnych placówek w ramach programu HP Innovation and Digital Education Academy (HP IDEA).

To międzynarodowy program, który ma na celu zwiększenie dostępu do nowoczesnej edukacji oraz osiągnięcie uczniom lepszych wyników w nauce. Inicjatywa jest realizowana w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz Azji Środkowej. Podczas I polskiej edycji programu w roku szkolnym 2023/2024 tytuł ten otrzymało 9 szkół, w tym nasza.

Zespół nauczycieli uczestniczył w programie HP Idea przez kilka miesięcy biorąc udział w 16 cotygodniowych sesjach edukacyjnych, poznając metody tworzenia innowacyjnych rozwiązań i wykonując zadania przydzielone przez organizatorów. W ramach tej współpracy w ubiegłym roku szkolnym nasi nauczyciele stworzyli i wdrożyli projekt Szkolny Newsletter – Klub Odkrywców. Jego celem było zwiększenie zaangażowania uczniów podczas lekcji i wsparcie ich kreatywności oraz umiejętności krytycznego myślenia.

Gratulujemy osiągnięcia naszemu zespołowi nauczycieli w składzie:

• Anna Romańska
  • Katarzyna Kasprzyk
  • Ewelina Marczak
  • Aneta Olszewska
  • Patrycja Serafinowicz

Dzięki programowi HP IDEA nasza szkoła staje się liderem w dziedzinie nowoczesnej edukacji, wykorzystując nowoczesne modele kształcenia oraz technologię do wspierania wszechstronnego rozwoju uczniów.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2024/09/30/szkola-z-tytulem-hp-idea/