„Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” Janusz Korczak

Dnia 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość dla klas III-VIII poprowadzili piątoklasiści: Laura Maruszewska i Sebastian Łukasik. Zapoznali oni obecnych z historią święta zwanego niegdyś Dniem Nauczyciela. Akademię uświetnił występ szkolnego chóru.

Podczas spotkania pani dyrektor Aleksandra Sawicka-Kowalczyk przedstawiła skład Samorządu Uczniowskiego oraz wręczyła nagrody nauczycielom za ich pracę w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie okazali wdzięczność swoim wychowawcom brawami.

Pedagodzy podziękowali swoim uczniom oraz absolwentom, którzy przybyli do szkoły, by świętować wraz z nimi. To był dzień pełen wzruszeń!

Po południu odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia szkoły. Klasy drugie oraz Pierwszaki ze swoimi Rodzicami najpierw podziwiali występy taneczne uczennic szkoły, następnie program artystyczny w wykonaniu klas pierwszych. Najmłodsi przypomnieli głównych bohaterów Bajkowej Łodzi: Plastusia, Misia Uszatka i Maciusia z zaczarowanym ołówkiem. Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów klas pierwszych i włączyła ich tym samym do społeczności szkolnej. Pierwszaki otrzymały swoje pierwsze dokumenty- legitymację, dyplomy i kredki od starszych kolegów i koleżanek. Niespodziankę dla swoich dzieci przygotowali również Rodzice! Nagrali wspaniały film, w którym wyrazili słowa wsparcia, dumy i życzenia na każdy dzień szkolnej przygody. To był bajkowy dzień i na długo pozostanie w naszej pamięci:)

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/10/15/dzieci-rodza-sie-ze-skrzydlami-nauczyciele-pomagaja-im-je-rozwinac-janusz-korczak/