Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

Dnia 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało wymyślone przez Polską Izbę Książki. Po raz pierwszy było obchodzone w 2001 roku.

Z tej okazji nauczyciele języka polskiego zaprosili pierwszo- oraz czwartoklasistów na spotkanie z książką. Uczniowie wysłuchali fragmentu powieści Renaty Piątkowskiej pt. „Na wszystko jest sposób”. Potem opowiadali, dzięki komu i w jaki sposób nauczyli się czytać. Wyjaśniali też, dlaczego warto czytać.

Oprócz tego uczniowie klasy siódmej Judyta Siwińska i Fabian Banaszczyk odwiedzili drugoklasistów i czytali im wiersze polskich poetów. Natomiast ósmoklasiści prezentowali rówieśnikom swoje ulubione książki i zachęcali do ich lektury.

Ponadto w przestrzeni szkolnej pojawiły się plakaty propagujące Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz alternatywne listy lektur zaproponowane przez Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży.

Zdjęcia z akcji TUTAJ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/09/29/ogolnopolski-dzien-glosnego-czytania-2/