Majowe święta

„Wiwat maj!”

W piątek, 29 kwietnia 2022 roku, pod hasłem: „Kocham Cię, Polsko!”, obchodziliśmy święta przypadające w maju (1., 2., 3., 8. i 18 maja), a związane z historią naszego kraju.

Zamiast akademii, zorganizowano w kilku salach stacje zadaniowe. Uczniowie zostali tak podzieleni, by w poszczególnych grupach znaleźli się przedstawiciele każdej klasy (od IV do VIII), zgodnie z zasadą: „Wiele rąk czyni pracę lekką”.

Dzieci zajmowały się w zespołach tylko jednym zagadnieniem: Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy (zwanym zazwyczaj „Świętem Pracy”), rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polski, Dniem Polonii i Polaków za Granicą, Świętem Narodowym Trzeciego Maja, Narodowym Dniem Zwycięstwa oraz rocznicą zdobycia wzgórza Monte Cassino. Uczniowie, by dowiedzieć się czegoś o przypisanym im święcie, rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, zapoznawali się z aktami prawnymi (np. ustawami czy wybranymi artykułami „Kodeksu pracy”), porządkowali teksty pieśni patriotycznych czy odczytywali szyfry. Efekty swojej pracy zaprezentowali podczas spotkania społeczności szkolnej w sali gimnastycznej.

Obchody należy uznać za udane, gdyż wielu opuszczających budynek szkoły w piątkowe popołudnie wciąż jeszcze nuciło: „Witaj majowa jutrzenko!”.

ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/05/03/majowe-swieta-4/