Dzień Nauczyciela

Święto Edukacji upłynęło u nas w niecodziennej atmosferze.
Wszyscy  uczniowie, ubrani
na galowo, z zapartym tchem czekali na uroczysty apel.

W części oficjalnej obchodów pani Dyrektor z radością wręczyła dyplomy i nagrody wyróżniającym się nauczycielom i wzorowym pracownikom szkoły.
Dzieciaki z dumą biły brawa swoim wychowawcom i opiekunom.

W kolejnej części akademii pani Dyrektor przedstawiła nowy skład Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiono wyniki konkursu na bystre oczko, polegającego na znalezieniu nauczycieli na zdjęciach z czasów szkolnych.

Następnie uroczystość pt.”Powróćmy jak za dawnych lat” uświetniły  występy koła gitarowego, teatralnego i chóru. Mali artyści wprowadzili nieco swobody w uroczysty nastrój i okazało się, że wszystkich czeka niespodzianka!
Nauczyciele zostali poproszeni do ustawionych na sali ławek i stali się…uczniami. Specjalnie przygotowane dla nich zadania z różnych szkolnych przedmiotów (plastyka, przyroda, polski,wf i muzyka) stały się okazją do świetnej zabawy i salw radości wszystkich zgromadzonych. Jury, z panią Dyrektor jako przewodniczącą
i  dwiema przedstawicielkami SU w składzie, miało nie lada orzech do zgryzienia przy przyznawaniu punktów. Ostatecznie zmagania wygrała klasa A, prowadzącego imprezę Krzysia [a nie pana Krzysztofa  😆 ], ale obie uczciwie rywalizujące drużyny zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dzieciaki za wierne kibicowanie obdarowano słodkim cukierkiem.

Zabawa była przednia, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, atmosfera rodzinna i radosna, podobnie jak słoneczna pogoda za oknami.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Nauczyciela za rok!

obejrzyj zdjęcia

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2013/10/15/dzien-nauczyciela/