Lekcja otwarta

19.02. klasa VIII miała okazję uczestniczyć w otwartej lekcji, prowadzonej metodą Webquestu. Było to połączenie języka polskiego i wf-u: Egzaminacyjne fikołki.

Zajęcia były świetną okazją do powtórzenia wiadomości z poznanych lektur obowiązkowych oraz odreagowanie stresu przedegzaminacyjnego poprzez ruch. Właśnie na taki sposób poprawienia nastroju przed czekającym młodzież za 60 dni egzaminem zwracał uwagę p.Krzysztof.

Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali kolejne zadania, wśród których znalazły się „frytki lekturowe”, puzzle, tor koszyczkowo-lekturowy, quizz kahoot, układanie toru z przygotowanego opisu czy zawarte w temacie fikołki. Część zadań była zakodowana, część wymagała poszukiwań w internecie. Równie aktywni byli obserwujący lekcję nauczyciele- chętnie uczestniczący w zajęciach np. w kahoocie lub układaniu puzzli, związanych ze znanymi im z czasów szkolnych lekturami.

Te połączone ze sobą blokowo lekcje były ciekawą wymianą doświadczeń dla nauczycieli oraz świetną nauką poprzez zabawę dla uczniów klasy VIII.

2.

Permalink do tego artykułu: https://sp130.edu.pl/2020/02/21/lekcja-otwarta/