Spotkanie z kolędą

W poniedziałek 21.12.2015 r. uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich bliskich na niezwykłe spotkanie…z kolędą. Rodziny, jak zwykle, nie zawiodły i wypełniły szczelnie naszą salę gimnastyczną. Punktualnie o 17.00 zaczęło się niezwykłe, magiczne widowisko.

Pani Dyrektor serdecznie wszystkich powitała w murach naszej szkoły, złożyła wzruszające życzenia i… po chwili napełnieni świąteczną atmosferą przenieśliśmy się do Betlejem, nieba i wszystkich ważnych dla Bożego Narodzenia miejsc.

Koło gitarowe wraz z chórem rozpoczęło ten jasełkowo- pastorałkowy wieczór pięknym wykonaniem „Dzisiaj w Betlejem”. A potem już koło teatralne prowadziło nas wraz z aniołkami, pasterzami, królami, a nawet diabełkami do Betlejem, gdzie czekała najświętsza Panienka z Józefem i  nowo narodzonym Dzieciątkiem. Scenki były  przeplatane przepięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a zakończone tradycyjnym odtańczeniem i odśpiewaniem Emanuela.

To były chwile pełne wzruszeń i bożonarodzeniowego ciepła. Wszystkie występujące dzieci otrzymały gromkie owacje i pełne radości ruszyły z rodzinami do domów, aby przygotować się klasowych wigilii we wtorek. Wesołych świąt!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: https://sp130.edu.pl/2015/12/23/spotkanie-z-koleda/