Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Ziemia to jedyne miejsce do życia, jakie jest nam dane, dlatego my, jej mieszkańcy, musimy zadbać o to, by była domem także dla przyszłych pokoleń. Z tej szczególnej okazji, 21 kwietnia, uczniowie klasy 2b oraz zespół gimnastyki artystycznej zaprezentowali całej szkole widowisko ,, Niech każdy dzień będzie Dniem Ziemi”. ,,To jest opowieść o Naszej Ziemi. Na Ziemi wszyscy razem żyjemy. Ale czy zadbać o nią umiemy? Dzisiaj się wreszcie tego dowiemy! Cztery żywioły tutaj mieszkają, które, na co dzień nam pomagają. Woda i ogień, powietrze i ziemia, do życia stale nam ich potrzeba! Zaraz je poznać lepiej możecie, jeśli uważnie słuchać będziecie!” Tymi słowami uczniowie wprowadzili zebraną społeczność szkolną w tematykę przygotowanej uroczystości. Głównymi punktami zaprezentowanego montażu słowno – muzycznego były: prezentacja żywiołów, piękny pokaz tańca akrobatycznego: powietrza, wody, ognia i ziemi, do piosenki M. Jacksona ,, Earth Song” oraz zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania i niszczenia naszej planety. Podczas wykonywania rapowego hymnu ekologicznego, jak również piosenki ,,Moja Planeta” z repertuaru M. Jeżowskiej, występujący mogli liczyć na duże wsparcie zebranej publiczności oraz chórowej części klasy 7. Przesłanie tego wspaniałego widowiska na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Może zatrzymamy się przed rzuceniem papierka pod stopy lub zakupem następnej wody w plastikowej butelce? Liczymy na to!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/04/24/swiatowy-dzien-ziemi-2/