ŚWIATOWY DZIEŃ PATRZENIA W NIEBO

Dnia 14 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Patrzenia w Niebo. Uczniowie klas 1-3 chętnie przyłączyli się do akcji zwłaszcza, że pogoda sprzyjała obserwacjom. Aktywności podzielone zostały na kilka bloków tematycznych. Dzieci z klas pierwszych, po obejrzeniu chmur płynących po niebie, projektowały na kartonach obłoki i przydzielały im własne emocje. Powstało dzięki temu niebo pełne radosnych, uśmiechniętych chmurek. W klasach drugich uczniowie „łapali chmury na sznurki” i zapełniali je swoimi marzeniami, a także obserwowali obłoki przez wykonane samodzielnie ŁAPACZE CHMUR. Klasy trzecie miały za zadanie odnaleźć różnorodne formy i kształty, które ukryły się w obłokach umieszczonych na ilustracjach. Inspiracją stał się wiersz Juliana Tuwima „Dyzio Marzyciel”.
KLASA Vb zaśpiewała wspólnie piosenkę z pokazywaniem: „Niebo jej w sercu mym”

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/04/21/swiatowy-dzien-patrzenia-w-niebo/