„Wiosenne wiersze obrazem malowane”

21 marca 2023r. powitaliśmy wyczekiwaną wiosnę! Była to również okazja do obchodów małego święta w bibliotece szkolnej – Dnia Poezji. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem biblioteki zaprosił chętnych uczniów do udziału w konkursie plastycznym połączonym z wyszukaniem pięknego wiersza o tematyce wiosennej.

I tak 21 marca na korytarzu II piętra zrobiło się nie tylko wesoło, ale i bardzo wiosennie! Tablice na korytarzu ozdobiły piękne prace! Rozpoczęło się też bliskie spotkanie z poezją. Każdy zainteresowany mógł przeczytać wybrany wiersz oraz przyjrzeć się pięknym pracom. Wiosna w poezji jest urocza! Zaś na ilustracjach wygląda po prostu bajecznie! Z niecierpliwością czekamy na jej pełny rozkwit!

Najtrudniejszym zadaniem okazało się jednak wyłonienie finalistów konkursu! Swoje prace zgłosili:

Klasa 1a – Hania Zbrojewska, Szymon Tyde, Franek Popławski, Sakina Daros, Zuzia Tęcza

Klasa 1b – Iza Karwaciak

Klasa 1c – Maja Waprzko

Klasa 3a – Wojtek Zbrojewski

Klasa 5b – Alicja Tądel, Kinga Gładysz, Amelia Sowik

Klasa 7 – Natalia Witczak

W grupie finalistów znaleźli się:

Franek Popławski, Wojtek Zbrojewski, Natalia Witczak, Amelia Sowik, Kinga Gładysz

Gratulujemy wszystkim małym artystom!

Z Wami wiosna przyszła do nas duuuużo wcześniej!!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/04/04/wiosenne-wiersze-obrazem-malowane/