Dzień z Julkiem Tuwimem klas trzecich

W środowe, śnieżne przedpołudnie, klasy trzecie udały się na niezwykłą lekcję. Odbyła się ona w Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Poznańskich, a nosiła tytuł: „Abecadło według Juliana Tuwima”. Uczniowie mieli niebywałą okazję poznać bliżej poetę, zweryfikować zebrane informacje o nim dzięki lekturze „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek oraz przenieść się do czasów w jakich tworzył dzięki przepięknym wnętrzom Pałacu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści Pani Przewodnik, jak również zadawały wiele interesujących pytań. Na koniec tej lekcji, każdy uczeń stworzył swój własny, niepowtarzalny herb. Następnie udali się do Centrum Nauki Eksperymentarium, by wzorując się na zainteresowaniach młodego Julka, wykonać różne eksperymenty. Co prawda nie były to eksperymenty chemiczne, ale dobrej zabawy nie brakowało. Dzieci bawiły się światłem i lustrami, poznały czym jest iluzja optyczna, doświadczyły przewodzenia prądu, poznały świat pszczół, organy w ciele człowieka oraz zagadnienia związane z ekologią. A wszystko to w procesie samodzielnego dochodzenia do wiedzy i wyciągania wniosków, a następnie weryfikowania ich z informacjami dostępnymi przy stanowiskach. Z uśmiechami na twarzach uczniowie wrócili do szkoły. Z całą pewnością dzień inspirowany przygodami Julka Tuwima przypadł im do gustu oraz rozbudził ciekawość świata.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2023/03/08/dzien-z-julkiem-tuwimem-klas-trzecich/