16 grudnia 2022 archive

Przygotowania Do Świąt Tylko Na Sportowo!

Bieg z czapką Mikołaja, zbieranie prezentów, skoki w worku Mikołaja, czy rzut bombką do celu…. Chociaż brzmi to jak przygotowania elfów do świąt, to nic bardziej mylnego. Są to dyscypliny sportowe w których dzisiaj mieli okazję sprawdzić się uczniowie naszej szkoły. Ponieważ jesteśmy placówką promującą zdrowie, podsumowanie akcji charytatywnej ,,Podziel się Wigilią”, musiało odbyć się w iście sportowym stylu. Uczniowie nie tylko mieli okazję wziąć udział w Świątecznych wyścigach, ale także poznać inicjatorkę akcji, założycielkę Fundacji Niemczyk, polską siatkarkę, reprezentantkę Polski oraz mistrzynię Europy w jednej osobie- Małgorzatę Niemczyk. Poza dopingowaniem, inspirowaniem młodych pokoleń i zapoznaniem uczniów z ideą działalności fundacji, Pani Małgorzata znalazła także czas na rozdanie autografów i rozmowę indywidualną z uczniami. Społeczność szkolna jak zwykle nie zawiodła, udało się zebrać wiele wspaniałych podarunków, które zostały przekazane fundacji.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/12/16/przygotowania-do-swiat-tylko-na-sportowo/