Niepokorna Niepodległa…

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste obchodzenie świąt państwowych. Szczególnie bliskie jest uczniom Narodowe Święto Niepodległości, nie tylko z powodu doniosłości tego wydarzenia, ale także dzięki postaci ważnego uczestnika odzyskania wolności Polski- marszałka Józefa Piłsudskiego, naszego patrona.

Śmiało można powiedzieć, że tydzień przed 11.11 zawsze jest w barwach biało-czerwonych. Uczniowie pracują nad projektami np. klasa IV nad historycznym: „Moja ojczyzna”, klasa VII włączyła się w akcję „BohaterOn”, zaś we wszystkich klasach pojawiły się piękne patriotyczne dekoracje i rozmowy o chwili odzyskania wolności przez nasz kraj.

Podsumowaniem działań jest zawsze uroczysty apel, podczas którego piosenką, poezją, a także tańcem mali artyści oraz galowo ubrani uczniowie wyrażają miłość i szacunek do Polski. Jesteśmy dumni z naszej historii i wdzięczni przodkom, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/11/10/niepokorna-niepodlegla/