23 października 2022 archive

Wycieczka do Torunia

We wtorek 18 października klasy drugie i trzecie z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Torunia, aby na własne oczy przekonać się, jak pięknie wygląda ubarwione jesiennymi kolorami miasto pierników i Mikołaja Kopernika. Spacerek klimatycznymi wąskimi uliczkami wiódł obok domu wielkiego, polskiego astronoma, przy Krzywej Wieży, blisko wiślanego brzegu, aż do szkoły, gdzie nauki pobierał Mikołaj Kopernik i na rynek, na którym widnieje posąg astronoma. Tutaj mogli pogłaskać figurę osła, który w średniowieczu pełnił rolę pręgierza oraz pogłaskać posążek psa Filusia, bliskiego druha profesora Filutka. Uczniowie mieli także okazję własnoręcznie ugnieść ciasto piernikowe, wylepić nim foremkę i upiec … oczywiście po uprzednim wysłuchaniu historii toruńskich pierników i złożeniu odpowiedniej przysięgi. Zwiedzanie zakończyło się kupnem pamiątek, wśród których prym wiodły tradycyjne toruńskie pierniki. Miasto żegnało nas strugami jesiennego deszczu, ale my z uśmiechem na ustach wracaliśmy do szkoły – zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę i wspaniałe przeżycia!

Brak opisu.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/10/23/wycieczka-do-torunia-3/