Pasowanie na ucznia

13 października 2022r. stał się ważną kartką w kalendarzu naszej szkoły. Wyjątkowym bowiem wydarzeniem było uroczyste przyjęciem w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 130 – pierwszoklasistów!
Mali bohaterowie już od momentu przyjścia do szkoły byli bardzo przejęci czekającym ich pasowaniem. Na uroczystości pojawić się miała Pani Dyrektor, nauczyciele oraz najważniejsi goście – rodzice i opiekunowie!
W galowym stroju, z biretem na głowie i piękną kokardą, z dumą przekraczali próg sali gimnastycznej. Wszystko przecież musi być dobrze.
I tak było! Pierwszaki pięknie zaprezentowały swoje talenty aktorskie i muzyczne. Z drżącymi sercami i paluszkami wyciągniętymi w stronę sztandaru, powtarzały słowa ślubowania. I na koniec, z lekkim drżeniem wyczekiwały pasowania „szkolnym ołówkiem” przez Panią Dyrektor Aleksandrę Sawicką-Kowalczyk. Pamiątkowe dyplomy, legitymacje, upominki od starszych kolegów i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców – wszystko to było pięknym prezentem dla naszych najmłodszych.

Drodzy uczniowie klas pierwszych!

Życzymy Wam nieustającego pasma szkolnych sukcesów!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/10/15/pasowanie-na-ucznia/