Podsumowanie Tygodnia Zdrowia 2022- „Twoje zdrowie- twój wybór”

Tydzień zdrowia to akcja, która cyklicznie odbywa się w naszej szkole.  Ma na celu zwrócić uwagę na promowanie zdrowego stylu życia, dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne oraz w ciekawy sposób zachęcać do ruchu i zdrowej żywności. 

Rozpoczęliśmy wycieczką po Lesie Łagiewnickim, szukaliśmy ziół i roślin o różnych właściwościach w tym zdrowotnych i kulinarnych. Orientacja w terenie i długa trasa nie była przeszkodą dla naszych uczniów, spacer wynosił ponad 5 km . Na wytrwałych uczestników wyprawy czekały przyjemności ognisko, zabawy na placu i herbatka w miłej przyjaznej atmosferze.  

Kolejnym etapem tygodnia zdrowia był warsztat- Zdrowe koktajle owocowo- warzywne .  

Tego dnia uczniowie poznali moc  i smak czterech owocowych napojów, które dostarczają ogromnej ilości witamin i pozytywnej energii. Na koniec każdy mógł skomponować  swój własny koktajl i odkryć niesamowite nieznane zdrowe smaki.  

Świat bez śmieci- Trzeci dzień zdrowia upłynął pod hasłem ekologii  i rozwiązań  „zero waste”. Uczniowie poznali definicję tego słowa i kilka prostych sposobów na zastosowanie ich w życiu codziennym. Warsztat zakończył się przyjemną pracą aktywizującą.  Jedna grupa przedstawiła poprzez pracę plastyczną świat bez śmieci i zanieczyszczeń, a druga świat zanieczyszczony i zaśmiecony. Obie prace były niesamowite, a ich kontrast dawał wiele do myślenia.  

Czwarty dzień, to pierwszy etap Szkolnego Konkursu o Zdrowiu. Konkurs miał na celu wyłonić osoby dysponujące dużą wiedzą w zakresie zdrowia, sportu, ekologii i ciała człowieka .  Konkurs przygotowany był w bardzo ciekawej interaktywnej wersji, uczestnicy za pomocą tabletów zaznaczali odpowiedzi i rywalizowali o wejście do ścisłego finału.  

Piąty dzień to Podsumowanie naszych działań podczas dnia Pikniku z okazji Dnia Dziecka- „Zdrowo, kolorowo i sportowo”  

Finał Szkolnego Konkursu o Zdrowiu, zawody sportowe, gry terenowe, bicie rekordów i tematyczne kolorowe zadania dla klas. Każda klasa miała przydzielony kolor, do którego trzeba było przygotować: strój, plakat lub flagę z hasłem oraz zdrowe przekąski .  Na koniec dnia wyłoniliśmy idoli konkursu o zdrowiu promujących zdrowy styl życia w naszej szkole. Wręczyliśmy nagrody,  wyróżnienia dla uczestników zabaw oraz wyzwań sportowych i radosnym wspólnym okrzykiem zakończyliśmy tegoroczne wydarzenie- Tydzień Zdrowia 2022.  

Szkolny zespół promocji zdrowia.       

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/06/22/podsumowanie-tygodnia-zdrowia-2022-twoje-zdrowie-twoj-wybor/