REKOLEKCJE „Arena Młodych”

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach  w atlas arenie  „ARENA MŁODYCH”. Są one organizowane przez metropolitę Grzegorza Rysia. W tym roku uczestniczyły w nich klasy siódme i ósme.

Jest to spotkanie młodych ludzi w ogromnej przestrzeni- największa hala w Łodzi „Atlas Arena” i w ogromnej liczbie osób -kilkudziesięciu tysięcy. Ważne jest, aby poprzez takie spotkanie młodzi ludzie mieli doświadczenie wspólnoty Kościoła. W tej ogromnej liczbie młodzieży są osoby, które wierzą i takie, które mówią, że nie wierzą. Ale jedni i drudzy przychodzą, bo szukają odpowiedzi na ważne, nurtujące ich pytania. Podczas tego wydarzenia wielu z nich otrzymuje odpowiedź.
W tym roku jak zwykle nie zabrakło wspaniałej muzyki i tańców istotą rekolekcji byłą przypowieść o Synu Marnotrawnym, którą czytał znany aktor Adam Woronowicz. Słuchaliśmy też świadectwa życia Dobromira”Mak” Makowski ego  – rapera z Pabianic, który na podstawie własnych przykrych przeżyć postanowił pomóc innym, dlatego stał się inicjatorem RapPedagogii,i czyli spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień. Dopełnieniem świadectwa rapera były utwory, które wykonał specjalnie dla młodych dzieląc się w ten sposób tym, czym żyje i jakie wartości są dla niego ważne!
Wysłuchaliśmy również słowo głoszone przez abp. G.Rysia, które nawiązywało do przypowieści.

Młodzież miała do wykonania różne zadania, np napisanie przez nich – na przygotowanych wcześniej kartkach – odpowiedzi na postawione przez prowadzących pytania: 1. z kim chciałbyś mieć uzdrowione relacje…. albo 2. potrzebuje odbudować relacje z …..3. brakuje mi więzi z …… Odpowiedzi w zaklejonej kopercie zostały przymocowane do puzzli, z których – na płycie Areny – powstał obraz Rembrandta – Syn Marnotrawny.
Wszyscy chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz przyjąć Komunię świętą.
Uczniowie już pytali, czy w przyszłym roku tez pojadą na rekolekcje ? Jest to chyba najlepsza odpowiedź, że taki rodzaj spotkania ma sens.
Dziękujemy również Ks. Proboszczowi,  że kolejny raz był sponsorem naszego przejazdu, dzięki któremu nasza młodzież bezpiecznie mogła dotrzeć i wrócić na miejsce.

Na końcu chciałam podziękować  Naszej Młodzieży za to, że tak chętnie uczestniczyli w Rekolekcjach oraz opiekunom
p. Basi i p. Ani.
Do zobaczenia w przyszłym roku !

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/04/01/rekolekcje-arena-mlodych/