GESTY DOBROCI…

Zakończyliśmy akcję Samorządu Uczniowskiego „Dary dla Ukrainy”. Hojność i pomoc naszej społeczności szkolnej może być wzorem dla każdego. Cały tydzień zajęło nam sortowanie i pakowanie darów. W czwartek, dzięki zaprzyjaźnionej ze szkołą firmie Technitel, nasza przesyłka, wzmocniona o dary zebrane w Przedszkolu nr 233, wyruszyła bezpośrednio do Lwowa. Wieczorem przekroczyła granicę. Mamy nadzieję, że ta pomoc przyniesie uśmiech i ulgę walczącym mieszkańcom Ukrainy.

Zdjęcia z akcji można obejrzeć TUTAJ.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się także w akcję pomocy bieżącej uchodźcom, którzy po przybyciu do Polski śpią na dworcach w Warszawie. Zrobili z przyniesionych przez siebie produktów ponad 6 reklamówek kanapek, które w sobotę rano wyruszyły na pomoc głodnym i zmęczonym ludziom. Zdjęcia TUTAJ

Mieszkańcy Wiskitna udzielający gościny naszym wschodnim sąsiadom mogli także liczyć na wsparcie i zorganizowaną pomoc pani pedagog Małgorzaty Zagórskiej. I nadal mogą zgłaszać się po pomoc, w miarę możliwości pani Małgosia będzie wspierać potrzebujących oraz nowych uczniów naszej szkoły.

Mieszkańcy Wiskitna, Uczniowie naszej szkoły- JESTEŚCIE WIELCY, WSPÓŁCZUJĄCY I WSPANIALI!

I choć dobro czyni się po cichu, to trudno nie napisać o Waszych gorących i otwartych sercach… DZIĘKUJEMY!!!

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

WY ZROBILIŚCIE… DZIEKUJEMY!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2022/03/12/gesty-dobroci/