17 grudnia 2021 archive

Bullerbyn

Z wizytą w Bullerbyn, tuż przed świętami…

Od wielu już pokoleń, jedną z ulubionych lektur najmłodszych jest książka Astrid Lindgren „Dzieci                z Bullerbyn”.  Przy pierwszym spotkaniu … budzi lekki strach! Jest pierwszą tak grubą książką do przeczytania! Kolejne spotkanie … to już rozbudzona ciekawość co też tym razem wymyślą dzieciaki                 z Bullerbyn!

Uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli właśnie drugie spotkanie z Lisą i pozostałymi mieszkańcami Bullerbyn. By poczuć klimat tego miejsca …przygotowali makiety z tą sympatyczną wioską. Można powiedzieć, że mamy okazję oglądać w naszej szkole mistrzowskie prace! Makiety budzą zachwyt każdego odwiedzającego nasz szkolny korytarz! Dopracowane w szczegółach, z wykorzystaniem rozmaitych materiałów są po prostu zachwycające!

Gratulujemy małym twórcom i dziękujemy każdej niewidzialnej dłoni, która pomogła w przygotowaniu tych prac!

W Bullerbyn jest zawsze wesoło, a u nas, tuż przed świętami … uroczo z makietami!

Zobaczcie zresztą sami😊

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/12/17/bullerbyn/