„Piękna nasza Polska cała”

Listopadowe święta nastrajają nas zawsze nieco nostalgicznie i patriotycznie. Stąd pomysł, aby w tym miesiącu organizować Konkurs Recytatorki Poezji Patriotycznej. Zawsze mamy chętnych uczniów, którzy mierzą się nie tylko z liryką, ale i własną wrażliwością oraz tremą.

Dziś w sali polonistycznej spotkali się Ci, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie z klas III-VIII.

Pod uważnym i cierpliwym okiem jury w składzie: pani dyrektor Aleksandra Sawicka Kowalczyk oraz poloniści Barbara Świecka i Rafał Sikora, uczniowie przedstawiali swoje interpretacje wierszy o Polsce.

Było patriotycznie, wzruszająco i pięknie. Jury miało trudne zadanie, aby spośród ponad dwudziestu uczestników wybrać te prezentacje, które zachwyciły najbardziej. Zapewne dlatego przyznało aż trzy miejsca pierwsze i dwa drugie, a także wyróżnienia! Oto ich zdobywcy:

I miejsce: Nikola Półrolnik klasa IV a ex aequo Zofia Witosławska klasa V ex aequo Martyna Musiał klasa VI

II miejsce: Alicja Tądel klasa IV b ex aequo Jakub Musiał klasa VI

III miejsce: Kamil Lechański klasa VIII b

Wyróżnienia przyznano: Hani Kościelak z klasy VII a oraz Mai Mszanik z klasy V.

Specjalne nagrody „za odwagę” otrzymały uczennice klasy III: Danusia Słomczewska i Julka Munik, które po raz pierwszy wzięły udział w naszym konkursie.

Nowością w tegorocznym konkursie była specjalna i słodka nagroda publiczności. Wszyscy uczestnicy, obserwujący z uwagą każdy występ, wybierali spośród siebie ten, który podobał im się najbardziej.

W tej konkurencji zwyciężyła Natalia Witczak z klasy VI!

Każdy uczestnik otrzymał dyplomik uczestnictwa i poczęstunek.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ARTYSTOM! Zdjęcia z konkursu obejrzycie TUTAJ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/11/04/piekna-nasza-polska-cala/