EkoRok w naturze.

Uczniowie klas czwartych zostali zaproszeni do udziału w pilotażowym projekcie przyrodniczym „EkoRok ze Źródłami w Naturze”. Projekt skierowany jest do klas II-V szkół podstawowych i będzie realizowany na terenie aglomeracji łódzkiej w bieżącym roku szkolnym.
Obie klasy 4 wezmą udział w ośmiu kilkugodzinnych warsztatach terenowych od października 2021 do czerwca 2022. Podczas zajęć uczniowie będą obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, zachwycać się jej bogactwem, odkrywać naturę wszystkimi zmysłami, poznawać mechanizmy funkcjonowania przyrody, tworzyć sztukę z naturalnych surowców, poznawać podstawy orientacji w terenie, uczyć się samodzielności i współpracy a przede wszystkim bawić się i odpoczywać od ławek i ekranów. Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem trenerów edukacji ekologicznej z ODE „Źródła”. Każda klasa będzie pracować ze swoim trenerem przez cały czas trwania projektu.
Zajęcia odbywać się będą na obszarze najbliższego naszej szkole lasu (Las Kolumny/Stróża). Wkrótce więcej szczegółów na temat projektu i terminów warsztatów.
Do zobaczenia na leśnym szlaku!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/10/20/ekorok-w-naturze/