Majowe święta.

Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji Trzeciego Maja. W związku z tymi świętami corocznie  korytarze naszej szkoły zamieniają się w biało – czerwony pochód…patriotyczne prace plastyczne, ciekawe plakaty związane z historią tworzą niezapomnianą atmosferę podkreślając ważność tych dni.

Tegoroczne uroczystości z powodu pandemii odbędą się według nieco innego scenariusza.  Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno.

W czasie lekcji zdalnych z historii uczniowie wykonali przepiękne, tematyczne lapbooki i notatki graficzne, przypominając sobie zagadnienie Konstytucji Trzeciego Maja oraz trudny czas rozbiorów Polski.

Lekcje plastyki i muzyki upłynęły pod znakiem patriotyzmu, gdzie w trakcie tworzenia biało- czerwonych dzieł uczniowie słuchali pieśni związanych z historią naszego kraju.

Życząc wszystkim udanej majówki przypominamy: Drodzy Uczniowie bądźcie dumnymi Polakami i Europejczykami, pielęgnujcie pamięć o historii Polski i z radością wywieście biało – czerwone flagi!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2021/04/30/majowe-swieta-3/