Niezwykła moc „walentynkowych” atrakcji!

Powiadają, że szkoła jest nudna, tylko nauka i nauka. Złośliwi mogliby dopowiedzieć, że tak myślą ludzie, którzy właśnie byli lub są „z nauką na bakier”. Ale my nie jesteśmy złośliwi, nawet  nie ma w nas mikrograma sarkazmu, ani ironii!  Mało tego, w piątek 14 lutego, wszystkim w szkole towarzyszyły pozytywne emocje i uczucia – wszak to „walentynki”!
Dzień zakochanych rozpoczęliśmy od rozdania miłosnych liścików. Poczta Samorządu Uczniowskiego przez cały tydzień skrupulatnie zbierała kartki walentynkowe . Nie było osoby, która po przeczytaniu karteczki z wyznaniem sympatii, a być może nawet miłości, nie uśmiechnęłaby się lub nie zaczerwieniła.
Następną atrakcją był charytatywny maraton sportowy. Hasło, które motywowało nas do wspólnych działań to: „Okaż swoje serduszko innym”. W tegorocznej zbiórce towarzyszył nam gość specjalny, znany sportowiec i instruktor „DeepWork” – Maciej Woźniak. Wspólnym wysiłkiem pobiliśmy ubiegłoroczny rekord w ilości osób ćwiczących jednocześnie. Było nas tym razem 147 osób – brawo!!! A to jeszcze nie koniec. Jako pomoc dla potrzebujących dzieci zebraliśmy aż 748 zł, co okazało się  również wyższą kwotą niż ubiegłoroczna. Po raz kolejny, okazało się, że dzieci z naszej szkoły mają ogromne serca i potrafią pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W tym roku nagrody ufundował „JUMP PLANET” – park trampolin w Ksawerowie. 12 osób wylosowanych na maratonie otrzymało fajne nagrody między innymi vouchery na pobyt w „JUMP PLANET”
Jesteście wspaniali. Dziękujemy!!! To była wspaniała inicjatywa.
Czy to był koniec atrakcji? Ależ skąd! Dzień w szkole zakończył się niesamowitą zabawą ponieważ ostatnie godziny lekcyjne to… walentynkowa dyskoteka dla klas 4-8. Wszyscy bawili się rewelacyjnie. Były światła, mgła, balony. Wspaniałą oprawę muzyczną przygotował jeden z uczniów. Utwory trafione w dziesiątkę, porwały wszystkich do tańca.
A cały ten dzień rozpoczął „Tydzień walki z depresją”. Będziemy dbać o to, żeby przekazywać sobie pozytywną energię, być radosnym, uśmiechniętym, pozytywnie nastawionym do świata oraz umiejętnie radzić sobie z negatywnymi emocjami.
Myślę że zaczęliśmy z przytupem, wiadomo – muzyka łagodzi obyczaje, a taniec to ruch, a ruch rozładowuje negatywne emocje.
Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do organizacji tego dnia. Brawo, brawo, brawo!!!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2020/02/14/niezwykla-moc-walentynkowych-atrakcji/