«

»

Gru 21 2019

NIESIE SIĘ KOLĘDY BRZMIENIE

Gdy grudniowy czas nastaje,
chociaż śnieżnych płatków brak,
każdy z serca swego daje
dobra i miłości znak.
Kiedy zmrok zapada wszędzie,
a na niebie milion gwiazd,
niesie się kolędy brzmienie,
nad dachami wsi i miast.
I my także kolędujmy,
chwałę Boga głośmy wraz,
Maleńkiemu zaśpiewajmy,
bo Świąteczny nastał czas.

Ja co roku uczniowie wprowadzili nas w magiczny, pełen ciepła i wzruszeń świąteczny czas, zapraszając do wspólnego kolędowania. Tłumnie zgromadzeni na sali gimnastycznej rodzice, mogli podziwiać swe śpiewające i grające pociechy – poznać historię pastuszka boso podążającego do Betlejem ( klasa 1), z towarzyszeniem gitar zaintonować tradycyjną kolędę „Dzisiaj w Betlejem” (klasa 2a), wybrać się do stajenki, gdzie kózki i owieczki ( klasa 2b), posłuchać opowieści ślicznej gwiazdki ( klasa 3), a także dowiedzieć się w dwóch językach,
co wydarzyło się przed wielu laty w Betlejem ( klasa 4).
Oczywiście nie zabrakło świątecznego przesłania od zaproszonego na uroczystość księdza prefekta Marcina Kacprzaka, życzeń Pani Dyrektor i wspólnego podzielenia się opłatkiem.

Po takim uroczystym wprowadzeniu, nadszedł czas na kolędowanie klas starszych, ale…. aby zachęcić wszystkich do śpiewania, wystąpieniom klasowym towarzyszyły filmiki karaoke. Klasy 5a i 5b brawurowo odśpiewały wspólnie kolędę „A wczora z wieczora”, klasa 6a swoim
„Gore gwiazda Jezusowi” porwała wszystkich do zabawy, z klasą 6b mogliśmy odśpiewać tradycyjne „Anioł Pasterzom” mówił Klasa 7, w ludowych wiankach i chustach, przeniosła nas w góralskie klimaty ” Pastorałką od serca do ucha”, a nostalgiczny występ klasy 8 z Sewerynem Krajewskim przypomniał nam, że „Jest taki dzień” …

Występom klasowym towarzyszyły nagrane przez wychowawców filmiki
z życzeniami, a Pani Dyrektor życzyła wszystkim pięknych, radosnych
i zdrowych świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/12/21/niesie-sie-koledy-brzmienie/