„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Czym dla nas jest wolontariat? Najprościej odpowiedzieć: życiem.

Wielokrotnie uczniowie naszej szkoły pokazują światu, jak gorące i otwarte mają serca, jak ważny jest dla nich drugi człowiek.

Ale najpiękniej widać to w czasie jesienno-zimowym, kiedy rozpoczynają się wielkie szkolne akcje.

Jedną z nich jest doroczna zbiórka darów dla Banku Żywności.

Uczestniczymy w niej co roku, z uśmiechem zachęcając klientów sklepu Carrefour przy ulicy Codziennej 1 do dobroczynności. Nasi uczniowie i absolwenci ramię w ramię sprawiają cuda dla najuboższych i potrzebujących.

Akcją szkolną z ramienia Banku Żywności koordynuje pani Dorota Ulkowska, dzięki której nasze dzieci są świetnie zorganizowane i zaopiekowane.

Co roku bijemy kolejne zbiórkowe rekordy. W 2018 roku udało się naszym dzielnym wolontariuszom zebrać ponad 500 kg darów. Około 20 osób uczestniczyło w wolontariacie.

W tym roku padły kolejne rekordy. Podczas dwóch dni nasze dzieci zachęciły klientów do obdarowywania innych, zebrały aż  654,5 kg żywności! To absolutny rekord, zważywszy także na powierzchnię sklepu. Rekordowa była także liczba uczestników akcji. W 2019 roku do otwarcia serc zachęcało aż 40 wolontariuszy!

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i absolwentów! Cieszy nas ich dobroć, odwaga i bezinteresowność! Jako nauczyciele wiemy, że wraz z rodzicami, wychowujemy pięknych, mądrych i dobrych ludzi! Dziękujemy Wam za to!

Dziękujemy także pani Dorocie Ulkowskiej za organizację akcji i możliwość w niej uczestniczenia!

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/12/01/miara-twojego-czlowieczenstwa-jest-wielkosc-twojej-troski-o-drugiego-czlowieka-ks-mieczyslaw-malinski/