Listopadowo- patriotycznie…

„Niech się wszystko odnowi, odmieni….
O jesieni, jesieni, jesieni …..”
/Iłłakowiczówna Kazimiera/

Listopad- miesiąc jesiennej nostalgii- w naszej szkole nieodłącznie kojarzy się z uroczystymi obchodami. Wspominamy ważne dla nas osoby, świętujemy kolejne rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę i cieszymy się z jubileuszy naszej placówki. Dbamy o tradycję, patriotyzm i poczucie wspólnoty.

Na początku pojawiają się gazetki klasowe… nagle dominującymi barwami szkoły są biel i czerwień. 🙂 Stopniowo przygotowujemy się do uroczystych obchodów. Lekcje przedmiotowe i wychowawcze, konkursy i wreszcie apel, będący podsumowaniem działań. Cieszy nas i wciąż na nowo zadziwia  wiedza i zaangażowanie naszych uczniów.

Jak co roku zainteresowaniem cieszył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Tegoroczny, wzbogacony o uczniów III klasy- po raz pierwszy stających w szranki ze starszymi klasami. Wszyscy ochotnicy z edukacji wczesnoszkolnej otrzymali wyróżnienia za odwagę i piękną recytację.

Kolejne wyróżnienie przypadło uczennicom klasy V A: Lenie Wieczorek, Natalii Szymańskiej i Oliwii Świech za oryginalnie przygotowaną grupową recytację.

III miejsce zajęli ex aequo Łucja Zagórska z klasy VII oraz Kamil Lechański z klasy VI B.

II miejsce przypadło Amelii Sabeli z klasy VII oraz Igorowi Augustyniakowi z klasy VI B.

Na zwyciężczynię jednogłośnie jury wybrało:

Hannę Kościelak z klasy V A!

Nagrody i dyplomy zostały wręczone na uroczystym apelu z okazji 11 listopada.

Podczas tej uroczystości wszyscy uczniowie zaśpiewali o godz. 11.11 hymn państwowy oraz wysłuchali finalistów konkursu i programu artystycznego.

Rozstrzygnięty został także Szkolny Konkurs Informatyczny Wspomnień  czar. 80-lecie Szkoły Podstawowej nr 130 w Łodzi. Wyróżnienia w nim otrzymali: Amelia Sabela, Martyna Augustyniak i Jakub Kałuziński z klasy VII.

I miejsce zdobył Miłosz Woźniacki z klasy VII!

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Pani Dyrektor życzyła wszystkim spokojnych i bezpiecznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz wypoczynku w ten lekko wydłużony z racji święta weekend. Następnie klasy V-VIII pojechały do kina na film pt. „Legiony”.

Wszyscy lubimy jesienno- patriotyczne dni 🙂

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/11/08/listopadowo-patriotycznie/