Znamy się tylko z widzenia…Dzień Edukacji Narodowej

14 października jest szczególnym dniem dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkół- to tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela.

Uczniowie szczęśliwi, bo nie ma lekcji. Nauczyciele też- bo tego dnia ich praca zostaje szczególnie doceniona- życzeniami, drobnymi gestami sympatii czy nagrodami.

I nie chodzi o uroczyste akademie, wiersze czy piosenki dla nauczycieli, ale o tę szczególną atmosferę, gdy czujemy, że wkładanie serca w tę pracę i darowanie siebie mają sens.

W naszej szkole od lat ten dzień staramy się umilić wspólnymi zabawami i występami na wesoło. Nie inaczej było w tym roku.

Po oficjalnej części, gdy Pani Dyrektor złożyła życzenia oraz wręczyła swoje nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły, zaczęła się część rozrywkowa.

Najpierw piękna piosenka chóru, do której słowa ułożyła p.Kasia. Następnie krótki program „telewizyjny”, w którym występujący młodzi artyści wzbudzili salwy śmiechu.

A potem quiz wiedzy o nauczycielach i anegdotki z ich dzieciństwa. Emocje były ogromne, a nauczyciele kolejny raz pokazali wychowankom swoje „ludzkie” i bliskie oblicza… 😀

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/10/17/znamy-sie-tylko-z-widzenia-dzien-edukacji-narodowej/