Biało-czerwone święta majowe

Początek maja to nie tylko długi weekend i wyjazdy z rodzinami w piękne miejsca. Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze wiedzą, że za tymi wolnymi dniami kryją się ważne dla Polski święta.

Zajęcia wychowawcze pod koniec kwietnia wypełniają tematy związane z: Międzynarodowym Świętem Pracy (1 maja), Dniem Flagi/ Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju (2 maja) oraz Świętem Konstytucji 3 Maja. Nie zapominamy o okrągłej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 2004 r.).

Wychowujemy naszych podopiecznych na Polaków dumnych ze swego pochodzenia i historii oraz otwartych i szczęśliwych Europejczyków.

Ukoronowaniem tych zajęć jest zwykle uroczysty apel… w tym roku jednak jego miejsce zajęła historyczna prezentacja o Konstytucji 3 Maja i Bieg Trzeciomajowy.

Chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biało-czerwonym biegu na szkolnym boisku. Następnie wszystkie dzieci, pod uroczystym przewodnictwem Pani Dyrektor Aleksandry Sawickiej Kowalczyk,  przemaszerowały biało-czerwonym szpalerem do Przedszkola Miejskiego 233, gdzie czekały na nas przedszkolaki.

Po powitaniu przez Panią Dyrektor Jolantę Kowalską wszyscy wspólnie wykonaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego” i uczniowie wrócili pod szkołę, a przedszkolaki do siebie.

Fajnie jest wspólnie świętować! 🙂

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2019/05/04/bialo-czerwone-swieta-majowe/