XXVI Rajd Mikołajkowy

8 grudnia 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Turystycznego ruszyli do Lasu Łagiewnickiego w poszukiwaniu św. Mikołaja. Należy napisać, że niektórzy obecni uczniowie szóstej klasy, odbyli już taką „mikołajkową” podróż po raz czwarty. Tak, tak…czas szybko „leci” i sporo go minęło od tamtego pierwszego spotkania z panem w czerwonym stroju, które miało miejsce jeszcze w III klasie. Miło nam dodać, że w rajdzie, oprócz 11 stałych członków, wzięły udział trzy dziewczynki z…obecnej 3 klasy oraz jedna uczennica 4 klasy, dla których był to debiut. Pogoda dopisała, trafiliśmy w „okienko pogodowe”, jak to się określa w żargonie skoczków narciarskich. Opadów nie było, mało tego w połowie wyprawy zaczęło nam przyświecać słoneczko. A pomyśleć, że jeszcze dwie godziny przed rajdem solidnie padał deszcz, a dzień później było jeszcze gorzej, bo do deszczu dołączył porywisty wiatr. Jak tu nie wierzyć w fart:) Świętego Mikołaja, a jakże, odnaleźliśmy tam gdzie zawsze. Nie, nie, tym razem nie w Laponii, ale w siedzibie Leśnictwa Miejskiego w Lesie Łagiewnickim…Tradycji stało się zadość, słodycze zostały rozdane, kiełbaski „spałaszowane”, rajd zaliczony…i teraz czeka nas przerwa. Następny rajd „Powitanie wiosny” 23 marca 2019 roku. Zapraszamy!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/12/08/xxvi-rajd-mikolajkowy/