WSPÓLNY HYMN DLA NIEPODLEGŁEJ

W tym roku uczniowie naszej szkoły w doniosły sposób uczcili Święto 11 listopada oraz jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W dniu 9 listopada grupa uczniów z klasy I, dołączyła do Marszu Niepodległości Przedszkolaków organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 233 w Łodzi. Podczas przemarszu delegacje przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, Rady Osiedla, parafii św. Rafała Kalinowskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź- Wiskitno złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Czternastu Straconych. W tym czasie pozostali uczniowie wraz z opiekunami zebrali się na boisku szkolnym, przygotowując się
do wspólnej akcji bicia rekordu w śpiewaniu hymnu, który organizowany był w całej Polsce. Po krótkim okresie przygotowań na boisko szkolne wkroczyła liczna grupa radosnych przedszkolaków z biało-czerwonymi flagami. Na miejscu wszystkich zgromadzonych uczestników tego okolicznościowego wydarzenia gorąco powitała Pani Dyrektor SP nr 130 w Łodzi Aleksandra Sawicka-Kowalczyk oraz Pani Dyrektor PM nr 233 Jolanta Kowalska.

Po przywitaniu i podziękowaniach wszyscy uczestnicy przystąpili
do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. To wydarzenie wzbudzało wiele emocji, szczególnie w sercach przedszkolaków i uczniów, którzy już od najmłodszych dali świadectwo swojego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/11/07/marsz-niepodleglosciowy-przedszkolakow/