„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna” – KONKURS RECYTATORSKI

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna” (Ryszard Przymus)

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości dnia 5 listopada 2018 r. w szkole odbył się Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej. Uczniowie z dwóch zestawów przydzielonych wierszy samodzielnie wybierali utwór i przygotowali tekst do recytacji. Sposób prezentacji oceniało zacne jury, w skład którego wchodziły osoby: Pani Dyrektor Aleksandra Sawicka-Kowalczyk, Pani Agata Pielacińska-Gręda, Pani Donata Kisiel i Pan Rafał Żurek. Natomiast prowadziła i opiekę artystyczną nad przebiegiem konkursu sprawowała Pani Jolanta Kęsy. Poszczególnym prezentacjom, pięknie recytowanych przez uczniów wierszy, towarzyszyła wyjątkowa oprawa w postaci pracochłonnie przygotowanych rekwizytów oraz strojów galowych. Nie obyło się bez wzruszeń i gromkich braw ze strony jury oraz najmłodszej publiczności. Wszyscy byli podekscytowani przebiegiem okolicznościowego konkursu.

Zwycięzców poznamy na jubileuszowej gali dnia 20 listopada 2018 r.

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/11/06/polska-to-taka-kraina-ktora-sie-w-sercu-zaczyna-konkurs-recytatorski/