Rajd Najmłodszych 29.09.18r.

Po wakacyjnej przerwie członkowie Szkolnego Koła Turystycznego znów ruszyli na szlaki. Trasa rajdu wiodła z łódzkiego osiedla Radogoszcz do Zgierza, a konkretniej do „Miasta Tkaczy” w tej miejscowości. Wędrówka nie była zbyt długa, pogoda dopisała, więc nie zdążyliśmy się porządnie zmęczyć, a już dotarliśmy do mety wycieczki (jako pierwsi), czym wprowadziliśmy w osłupienie obsługę rajdu, która jeszcze nie zdążyła przygotować kiełbasek na grillu. Na szczęście w skansenie w „Mieście Tkaczy” mogliśmy zwiedzić muzeum zabawek. Oglądaliśmy tam dziecięce lalki z minionych lat. Najstarsze były jeszcze z XIX wieku. Zgodnie stwierdziliśmy, że w dzisiejszych czasach takie zabawki wywołałyby tylko koszmary nocne u dzieci, proszę tylko spojrzeć na zdjęcia:). No cóż obyczaje i mody ulegają ciągłym zmianom, w tym wypadku chyba na lepsze. W międzyczasie kiełbaski były gotowe. Posililiśmy się i ruszyliśmy na przystanek ŁKA. Stąd koleją w 25 minut byliśmy na łódzkich Chojnach, gdzie zakończyliśmy pierwszy tegoroczny rajd. Następny 10 listopada z mocnym motywem patriotycznym. Wszak 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zobowiązuje. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/09/29/rajd-najmlodszych-29-09-18r/