„Akcja Niepodległość” w Grotnikach – epizod II

20 czerwca 2018 roku uczniowie klasy V poszli w ślady swoich starszych kolegów z klas: VI i VII i uczestniczyli w VI edycji projektu „Odkrywcy Łodzi”, organizowanego przez UMŁ oraz SSM. Nie będziemy więc powielać informacji z naszej strony z dnia 4 czerwca, gdyż większość tamtego opisu moglibyśmy śmiało wkleić tutaj i pasowałby idealnie. Dodajmy tylko, że dla klasy V prawdziwym hitem okazała się gra w „zdobywanie flagi” w warunkach leśnych. Szczególnie 3 odsłona, trwająca około 30 minut, była majstersztykiem strategii i taktyki, której nie powstydziliby się ani Aleksander Wielki, Hannibal czy też bardziej współcześni wodzowie: Patton, Żukow, czy też nasz rodzimy generał Maczek. Czego tam nie było: rozpoznanie bojem, ataki frontalne, ataki flankowe niesymetryczne i te symetryczne, pozorowane wycofanie się z placu boju, pojedynki harcowników, obrona „w jeża”, boje spotkaniowe, indywidualne akcje zaczepne…Tak, brzmi trochę jak podręcznik  stratega, ale „wprawne oko” obserwatorów, znających trochę tę tematykę, mogło być i było ukontentowane z takiego obrotu sprawy. Potu, znoju, a nawet „dwóch kropli krwi” (przebrzydłe krzaki;)), nie szczędził nikt…wszak honor i dziedzictwo zobowiązują, godnie reprezentowaliśmy tradycje młodzieży NZR oraz POW. Niebotycznie zmęczeni dotarliśmy do ośrodka. My też upiekliśmy kiełbaski, nabraliśmy sił i… zaczął się festiwal sportów różnych: ping – pong, badminton, piłkarzyki, siatkówka oraz siatkonoga. Teraz już naprawdę zmęczeni i to tak raczej bezgranicznie, choć na pewno zadowoleni, ruszyliśmy na stację kolejową, aby po około 30 minutach być w Łodzi. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy dowieźli i odebrali dzieci z dworca – bez Państwa ta wyprawa by się nie udała!

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/06/20/akcja-niepodleglosc-w-grotnikach-epizod-ii/