«

»

Mar 20 2018

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa został wymyślony, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

W ramach powyższego 15 marca 2018 rozpoczęły się warsztaty z cyberbezpieczeństwa dla uczniów naszej szkoły, które prowadził pan Marcin Augustyniak – łódzki koordynator w/w, ministerialnego projektu. 20 marca odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej z tej tematyki. Na najbliższym, kwietniowym zebraniu dla rodziców, najważniejsze zagadnienia projektu zostaną przybliżone opiekunom prawnym. Już teraz, serdecznie na nie zapraszamy!

Poniżej znajduje się link do strony projektu

https://www.cyfrowobezpieczni.pl

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/03/20/projekt-cyfrowobezpieczni-pl/