27 stycznia 2018 archive

Wycieczka klasy I, IV a i IV b

25 stycznia klasa I w towarzystwie klas IV wyruszyła na wycieczkę. Najpierw uczniowie zdobywali nowe doświadczenia podczas gry w kręgle. Osiem zespołów dzielnie walczyło o jak najlepsze strącenia kręgli. Nie udało się wyłonić Króla Kuli, ale zabawa była wyśmienita. Chwilę później i parę kroków dalej udali się na seans edukacyjny. Film „Cudowny chłopak” to projekcja, która porusza wiele ważnych wątków- relacje rodzinne, rodzeństwo, przyjaźń, chorobę. Nikt nie krył emocji, które wywołał film. Uczniowie mogli przekonać się, że „dobre uczynki mogą przybrać różne formy”.  Czasem drobne gesty, uśmiech, wyciągnięta dłoń mają wielką moc. „Wielkość przejawia się w nie sile, lecz w właściwym jej wykorzystaniu. Największym człowiekiem jest ten, kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc”. Auggie to CUDOWNY CHŁOPAK, który porwał serca naszych uczniów i nauczycieli. To była przepiękna lekcja wprowadzająca uczniów w świat wartości, wskazywania wzorców postępowania i budowania relacji.

ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/01/27/wycieczka-klasy-i-iv-a-i-iv-b/

PODSUMOWUJEMY I PÓŁROCZE

26 stycznia 2018r. Samorząd Uczniowski przygotował apel szkolny podsumowujący I półrocze  roku szkolnego 2017/2018.

Tym razem apel podzielony został na dwie części :

W części pierwszej sekcja informatyczna Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla wszystkich uczniów tematyczną prezentację multimedialną pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się sytuacjom i sposobom postępowania w określonym sytuacjach. Na zakończenie wszyscy chętnie rozwiązali tematyczny quiz, by sprawdzić swoją wiedzę.

Bardzo dziękujemy Patrykowi Romańskiego za ogromny wkład pracy w przygotowanie tak wartościowej dla wszystkich lekcji!

Pamiętajmy o mądrych radach i wskazówkach, by zimowa przerwa była udana i bezpieczna!

W części drugiej, już bardziej uroczystej, Pani Dyrektor Aleksandra Sawicka –Kowalczyk złożyła gratulacje wszystkim uczniom za włożony trud i pracę w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.

Z klas III-VII wyróżniła odznaką „Wzorowego Ucznia” tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce    i zachowaniu, zaś odznakę „Mistrza postępu” wręczyła tym wszystkim,którzy podjęli ogromny wysiłek by móc pochwalić się choć małym, osobistym sukcesem.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Apel szkolny to również świetna okazja do zaprezentowania i wyróżnienia uczniów odnoszących sukcesy w różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Gratulujemy całej tej grupie uczniów, którzy są świetnym przykładem osób o ciekawych zainteresowaniach.

Na zakończenie apelu, przedstawiciel Zarządu SU – Marta Libertowska zapoznała całą społeczność szkolną z podjętymi działaniami w I półroczu.

Wiele już za nami, ale nie zapominamy o wyznaczonych planach na II półrocze!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/01/27/podsumowujemy-i-polrocze-2/