WYCIECZKA PIERWSZAKÓW – „ŁÓDŹ MOJE MIASTO”

W piątek po zajęciach uczniowie klasy pierwszej wybrali się na wycieczkę po ulicy Piotrkowskiej.Rozpoczęliśmy od  Łódzkiej Szopki. Niestety po pasterzach i żywych zwierzętach pozostało tylko siano, ale najważniejsze Postaci betlejemskiego żłóbka były. Spotkaliśmy Je w momencie odwiedzin Trzech Królów. Potem zwiedziliśmy katedrę, która zaskoczyła dzieci wielkością i wysokością wnętrza.
Atrakcyjną przerwą w wycieczce była projekcja filmu „Miś Paddington 2” w kinie Silver Screen.
W czasie spaceru głównym deptakiem Łodzi oglądaliśmy murale i Galerię Wielkich Łodzian. Uczniowie chętnie siadali na ławeczkach pomnikowych obok Jaracza, Reymonta i Tuwima.
Miłym przerywnikiem w spacerze były lody w Horteksie. Niektórzy byli tu już kiedyś, ale dla większości dzieci to była pierwsza okazja zjedzenia deseru w kawiarni. Gdy kończyliśmy zwiedzanie „Pietryny” zapadał zmrok. Mogliśmy więc podziwiać świetlne iluminacje.

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2018/01/07/wycieczka-pierwszakow-kocham-lodz/