«

»

Paź 25 2017

LEKCJA Z PROFESOREM AMBROŻYM KLEKSEM

Klasy czwarty rozpoczęły czytelniczą przygodę z książką od lektury Akademia Pana Kleksa. Niezwykła postać Pana Kleksa- nauczyciela akademii wprowadziła uczniów w baśniowy świat szkoły z marzeń.
Któż z nas nie chciałby na lekcji geografii grać globusem, jak piłką? Albo leczyć chorych sprzętów, czy przędzić liter? Nie wszystkie lekcje inspirowane Akademią Pana Kleksa są możliwe do realizacji, ale kleksografia… czemu nie?! Wystarczyła kartka papieru, atrament i… wyobraźnia- tylko tyle i aż tyle! Uczniowie stawiali kleksy i próbowali rozszyfrować, co kryją ich obrazy. Potwory, zwierzaki, ufoludki i wiele innych pomysłowych opisów powstało na tej lekcji. Ta znakomita książka zachęciła uczniów do czytania, bo stereotyp o nudnych lekturach został przełamany;)!

ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2017/10/25/lekcja-z-profesorem-ambrozym-kleksem/