20 października 2017 archive

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTE

Dzień 20 października 2017r., a dokładnie jego przedpołudnie… zapisze się na kartach wydarzeń  w życiu naszej szkoły pod hasłem „Wybory do Samorządu Uczniowskiego” .

Jak co roku, zgodnie z tradycją szkoły, cała społeczność uczniowska miała okazję podjąć ważną decyzję!

Pod czujnym okiem komisji, w skład której weszli przedstawiciele trzech klas: Oliwia Nowak – klasa VII, Janusz Styś – klasa V oraz Jakub Skrzypczyński – klasa IIIa, w obecności Pani Dyrektor Aleksandry Sawickiej-Kowalczyk oraz opiekunów SU dokonaliśmy wyboru
Rady Samorządu Uczniowskiego.

W jej skład automatycznie weszli zgłoszeni kandydaci:

Amelia Sabela – klasa V

Marta Libertowska – klasa VII

Julia Madej – klasa VII

Z przyjemnością  ogłaszamy,
że funkcję  przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego  obejmie

Julia Madej z klasy VII.

Wszystkim kandydatom gratulujemy ! Cieszymy się na przyszłą współpracę i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w  realizacji pomysłów.

Zachęcamy również wszystkich uczniów do współpracy!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – D.Kisiel, A. Woźniacka

ZDJĘCIA

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2017/10/20/wybory-do-samorzadu-uczniowskiego-rozstrzygniete/

Nieziemskie przygody klasy VI

W czwartek 19 października uczniowie klasy VI uczestniczyli w nieziemskiej lekcji przyrody. Najpierw pod kopułą planetarium oglądaliśmy rozgwieżdżone niebo na różnych szerokościach geograficznych. „Przenieśliśmy się” na biegun północny i równik, aby zobaczyć jak różnie wygląda tam sfera niebieska. Poszukiwaliśmy Gwiazdy Polarnej i charakterystycznych gwiazdozbiorów.

Podczas drugiej części spotkania prowadzący przenieśli nas w świat elektrostatyki. Mogliśmy doświadczyć na własnej skórze jak działają ładunki elektryczne. Sprawdzaliśmy jak działa Generator Van de Graaffa. Od ilości wiadomości, niektórym dosłownie „włosy stanęły dęba” 🙂

Zajęcia odbyły się w Planetarium przy ul Pomorskiej 16 w ramach lekcji przyrody (powtórzenie działu „Ziemia we Wszechświecie” i wprowadzenia do działu „Zjawiska elektryczne i magnetyczne w przyrodzie”).

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2017/10/20/nieziemskie-przygody-klasy-vi/