26 maja 2017 archive

POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ KL. IIIB

25 maja uczniowie zaprosili najdroższe ich sercu Mamy, by razem z nimi świętować wyjątkowy, świąteczny dzień.
Spotkanie rozpoczęły… Mamy. Przeczytały fragment książki „Nasza Mama Czarodziejka” Joanny Papuzińskiej.
Rozdział opowiadał o wielkoludzie, który był naj… ale w tym dniu dla nas NAJ…NAJ… NAJ… najlepsze, najukochańsze, najcudowniejsze… były oczywiście mamy i ich dzieci. Wspólnie zatem wypisywali cechy SUPER MAMY i SUPER DZIECIAKÓW- powstały niezwykłe portrety. Jednak i tu czekała niespodzianka… gdyż „rzadka przed Mamami gratka- każdy obraz to zagadka!”. Uczniowie podczas przygotowań
do Święta Mamy malowali portrety. Mamy wyśmienicie bawiły się podczas poszukiwań swojego wizerunku, a artyści- malarze ofiarowali swoje dzieła i przepiękne, własnoręcznie wyszywane serca. Przedstawili również krótką inscenizację teatralną o mamie, która czasem… jest sztangistką i udźwignąć może wszystko, bywa ich rycerzem i jak wróżka spełnia marzenia. Słodyczy wspólnie spędzonych chwil dodały przygotowane babeczki. Trzeciaki życzenia dla Mam wyśpiewali i brzmiało one tak:
„Sto lat niechaj żyją zdrowe, nasze mamy odlotowe, STO LAT, STO LAT NIECHAJ ŻYJĄ NAM”.
Dziękujemy wszystkim Mamą za serca pełne miłości!

GALERIA ZDJĘĆ

Permalink do tego artykułu: http://sp130.edu.pl/2017/05/26/popoludnie-z-ksiazka-kl-iiib/